GALERIA   IKON

Pracownia ikonopisania Krystyny Kuś-Kilichowskiej

Kilka słów o mnie...

poczta email
włoski
angielski
polski
Strona Rekomendowana ekspozycje sztuki

Portal
Sztuki Polskiej

polska baza stron

Polska
Baza Stron

 
przedstawionych Państwu ikon jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, stypendystką organizowanego w Rzymie przez Komisję Autorka - ikonopisarkaEuropejską ds. Kultury programu ochrony zabytków ICCROM - International Centre for the Study of the Preservation and Restoration of Cultural Property.


Artystka studiowała na Wydziale Konserwacji Zabytków pod kierunkiem prof. Brochwicza ucznia znakomitego ikonografa prof. Leonarda Torwirta
(głównego konserwatora ikony Jasnogórskiej Madonny oraz autora kopii Ikony Cudownego Wizerunku z Jasnej Góry pielgrzymującego od 1957r. po Polsce).Autorka - ikonopisarkaStudia na Wydziale Konserwacji Zabytków dały autorce możliwość poznania nie tylko sztuki malarstwa, ale także, co bardzo ważne w ikonopisarstwie, nauczyly dawnych technik i technologii pisania ikon.

Autorka - ikonopisarkaPrace artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą m.in. we Włoszech, Szwajcarii, Holandii, USA, Meksyku, a także w kościołach w tym również ikony i obrazy wielkoformatowe.Autorka - ikonopisarkaPisanie ikon zajmuje dominująca pozycję w twórczości artystki, jednakże prócz ikonopisania ma w swym dorobku wiele obrazów olejnych, kopii malarstwa dawnego, prace w zespołach konserwatorkich m.in. przy rekonstrukcji malowideł ściennych w monumentalnej Bazylice Mariackiej w Gdańsku, prace konserwatorskie w Rzymie na Forum Romanum i Palatynie.
      
     
 


 
 
 


 
 
 


 
 
statystyka
Pracownia Ikonopisania. Wszelkie Prawa Zastrzeżone ©